НовиниВсі новини |
Сторінка дефектолога
РОЗВИВАЮЧІ НАСТІЛЬНІ ІГРИЩе з давніх-давен настільні ігри мають величезний попит у споживачів. А все тому, що вони не тільки сприяють активному проведенню дозвілля всіх членів сім’ї, але й розвивають всілякі навички у дітей різних вікових груп. Адже, зазвичай, будь-яка дитяча настільна гра — це практична головоломка, для вирішення якої необхідно застосувати логіку і стратегічне мислення. Подібна розвага цінна ще й тим, що, на відміну від комп’ютерних «бродилок», вона дозволяє не тільки весело провести час, але й наживо поспілкуватися з рідними та друзями. З’явившись на Близькому Сході ще п’ять з половиною тисяч років тому, дитячі настільні ігри і сьогодні не втрачають свою популярність. І немає в цьому нічого дивного. Адже вони мають безліч беззаперечних плюсів. А саме:
Крім того, що настільні ігри ідеально підходять для щоденного проведення дозвілля дитини, вони прекрасно можуть використовуватися під час дитячих свят. Адже з їхньою допомогою вдається заспокоїти малюків після гучних рухливих ігор. Безумовно, настільні ігри здатні «оживити» будь-які дружні або сімейні посиденьки, однак цікавіші вони все-таки дітям різного віку. Але не варто забувати, що у кожної вікової категорії свої вподобання. Так, наприклад, для малюків у дошкільному віці найбільш популярними в категорії настільних ігор є пазли, картки з картинками і сортери. Їхня практична цінність полягає в тому, що вони одночасно розвивають дрібну моторику у дитини і закладають у неї основи логічних навичок. Саме тому сьогодні у кожного малюка в його численному арсеналі іграшок знайдеться хоча б одна подібна забава. Щоб гра викликала у малюка інтерес якомога довше, змушуючи його повертатися до неї знову і знову, вона повинна відповідати декільком вимогам:
Педагоги і психологи одностайно заявляють, що діти у шкільному віці краще засвоюють навчальний матеріал, поданий в ігровій формі. Для цих цілей чудово підійдуть дитячі настільні ігри інтелектуального характеру. Їхня головна особливість полягає в тому, що вони не тільки вдосконалюють знання дітей, а й спонукають їх проявляти логічне мислення і кмітливість. Поряд з інтелектуальними настільними іграми хлопчикам і дівчаткам шкільного віку також будуть корисними розвиваючі набори на складання слів. Вони цінні тим, що розширюють словниковий запас і розвивають мовні здібності у дітей цієї вікової групи. Щоб купити хорошу настільну гру для дитини, яка не буде припадати пилом на полиці, варто звернути увагу на наступні параметри вибору:
Та мабудь, найважливіша навичка, яку розвивають настільні ігри, це комунікація. Бажаю вам і вашим дітям міцного здоров’я, радості у спілкуванні. Тепер, коли ви дізналися, які бувають розвиваючі настільні ігри для дітей, ви можете нарешті зробити вибір. Сподіваємся, що цей вибір буде вже не такий складний. Але, якщо питання залишилися, ми з радістю допоможемо вам зробити вибір, саме для вашої дитини. З повагою, вчитель-дефектолог ІРЦ і весь наш дружній колектив.
Проблема інтелектуального розвитку дітей в усі часи була актуальною і потребувала відповідних досліджень психологів та педагогів. Найбільш сприятливий період для розвитку інтелекту дитини – це вік від народження до шести-семи років. Це той час, коли дорослим необхідно розвивати пам'ять, мислення, сприймання, увагу, уяву дитини. У дошкільному віці накопичується потенціал для повноцінного функціонування розумових процесів, формується мотивація навчальної, трудової, творчої діяльностей. Через розвиток пізнавальних психічних процесів удосконалюється інтелектуальна діяльність. Мета сучасної освіти – надати педагогічну підтримку кожній дитині, а особливо дітям, які мають вади в інтелектуальному розвитку; допомогти кожній дитині встановити відносини з суспільством. Але, щоб досягти успіху, потрібно невпинно та послідовно рухатися до мети. Виникає питання, чого хочуть від освітян батьки дітей з особливими потребами? Трохи більше уваги і розуміння, поваги до їхньої нелегкої батьківської щоденної праці. А чого хочуть діти? Перш за все – нашої уваги і любові. Чого хочуть ж хочуть педагоги освітніх закладів? Поваги до своєї праці, розуміння та відвертості з боку батьків, бажання працювати в команді. Є багато невирішених питань, хвилювань і побоювань. Не всім батькам та педагогам зрозуміло, як поводитися з особливою дитиною, як її виховувати та навчати, як здійснювати свою діяльність, щоб вона була на користь усім учасникам освітнього процесу. І на цьому шляху батькам особливих дітей, педагогам, що з ними працюють і дітям може стати в нагоді Інклюзивно-ресурсний центр нашого міста, а зокрема я, вчитель-дефектолог Козлова Надія Іллівна, педагог з 33-стажем. Я здійснюю навчальну, виховну, корекційну, компенсаторну, реабілітаційну роботу. Моя діяльність спрямована на опанування дитиною знань та навичок, необхідних для незалежного проживання в соціальному середовищі; усвідомлення дитиною своїх можливостей та обмежень. Від імені всіх фахівців нашого центра хочеться побажати любові і взаєморозуміння та подякувати і батькам, і педагогам, і особливо нашим вихованцям – за їхню щоденну вперту працю, яка, нехай і не завжди швидко, але приносить свої коштовні плоди. |